foto disciplíny 2016

Zpět 


RAFT

 

16RAFTweb2.jpg Disciplína: RAFT neboli RAFTING po Desetibojsku.-)

POPIS: Všech 5 členů družstva si obleče vesty a přilby, nasedne do připraveného Raft-člunu. Rozhodčí odstartuje a družstvo musí zdolat v co nejkratší době vzdálenost k boji a zpět. První člen družstva co se dotkne břehu ukončuje čas. Rozhodčí čas zapíše. Družstvo se muže občerstvit a pokračovat na další disciplínu.

KDE: PETRŮV RYBNÍK

HODNOCENÍ: rozhodčí měří čas

Více...


BIATLON

 

16Biatlonweb2.jpg  Disciplína: BIATLON

POPIS:  Všech 5 členů družstva postupně absolvuje běh a střelbu z laserových zbraní na terč v libovolném pořadí. Rozhodčí odstartuje člen běží určený okruh, následuje střelba v leže, poté opět běh a střelba ve stoje. Netrefení do terče znamená běh trestného kola, počet netrefených určuje počet trestných kol. Rozhodčí čas všech členů sečte a zaznamená. Družstvo se muže občerstvit a pokračovat na další disciplínu.

KDE: Hl. náměstí Krnov (travnatá plocha uprostřed)

HODNOCENÍ: rozhodčí měří čas

Více...


STOLNÍ TENIS

 

16pinecweb2.jpg

Disciplína:  STOLNÍ TENIS 

POPIS: Každý člen družstva se utká s automatem, který chrlí v určitém intervalu míčky, každý člen má za úkol strefit se pálkou do míčku a dostat ho na druhou polovinu pingpongového stolu.

KDE: Stolní tenis TJ Krnov, ul. Jiráskova (vedle školky u nemocnice)

HODNOCENÍ: rozhodčí počítají počet míčku

Více...


CYKLOKROS

 

16cyklokrosweb2.jpg Disciplína:  CYKLOKROS

POPIS:  Tato disciplína je pojatá jako štafetový závod, každý člen na kole objede určenou trasu a v cíli čekají další členové a postupně vyrazí hned jak dojede do cíle předešlý člen.

KDE:  na horním rozcestí u penzionu Koliba

HODNOCENÍ: rozhodčí měří čas družstvu dohromady. Přidává se čas za nepozornost týmu informace se dozvíte těsně před startem.

Více...


ORIENŤÁK

 

16ORbehweb2.jpg Disciplína:  ORIENTAČNÍ BĚH

POPIS:  Družstvo obdrží mapu a buzolu, rozděleno do dvou směrů  a od rozhodčích instrukce jak nalézt kontroly, které jsou označeny oranžovo-bílím lampionem a na nich umístěné kleště, které slouží k procvaknutí dané kartičky a čísla kontroly. Celková trasa cca 850m. Celkový počet kontrol 7.

KDE: Rozcestí u penzionu Šelemburk

HODNOCENÍ: rozhodčí sčítá čas obou části družstva a za nenalezení kontroly se čas připočítává

Více...


LUKOSTŘELBA

 

16LUKweb2.jpg Disciplína:  LUKOSTŘELBA

POPIS:  Všech 5 členů družstva postupně absolvuje 5x střelbu na terč z dřevěných Luků + 1x bonusová střelba z kuše na terč v libovolném pořadí. Netrefení do terče znamená 0 bodů, sčítají se pouze trefy do terče. Rozhodčí střelbu všech členů sečte a zaznamená. Družstvo se muže občerstvit a pokračovat na další disciplínu.

KDE:  Zahrada SVČ MÉĎA (travnatá plocha u podia)

HODNOCENÍ: rozhodčí sčítají trefy do terčů

Více...


BUNGY-RUNNING

 

16BANGEEweb2.jpg Disciplína:  BUNGEE-RUNNING

POPIS:  Každý člen družstva si připevní natahovací pás s bungee gumou a rozběhne se směrem od stromu, ke kterému je pás připoutaný.Cíl je dosáhnout a zabodnout kolík co nejdál do země.

KDE: Stromořadí u řeky mezi Jezem a krytým bazénem.

HODNOCENÍ: rozhodčí měří délku a sčítají.  

Více...


FIRE-FIGHTING

 

16FIREweb2.jpg

Disciplína:  FIRE-FIGHTING

POPIS:  Všichni členové družstva budou vybaveni ochrannou přilbou. První člen družstva uchopí proudnici  (konec hadice C) uběhne určený úsek a předá štafetu (proudnici) druhému členu družstva, který provede rozhození hadice C v kotouči mezi dva kužely.. Dále provede roztažení hadice. Pak předá štafetu třetímu členu družstva, který i s proudnicí překoná bariéru, po jejím překonání předá štafetu čtvrtému členu družstva, který přemístí plný přenosný hasicí přístroj (cca 8 kg) z bodu A do budu B a následně předá štafetu poslednímu členu družstva, který spojí dvě hadice C mezi sebou a na rozdělovač. Pak napojí na hadici C proudnici a doběhne do cíle.

KDE: Hasičská zbrojnice , Partyzánská ul. v Kostelci

HODNOCENÍ: rozhodčí měří čas. Za netrefení se mezi kužely, rozpojení hadic, pád hasícího přístroje nebo nepřekonání překážky bude časová penalizace.

Více...


CROSSFIT

 

16CROSSFITweb2.jpg Disciplína:  CROSSFIT

POPIS:  Každý člen si vybere jednu část Crossfitu, kterou bude absolvovat  např. skok přes švihadlo- 20x, kliky 20x, zdvih činky- kettlebell 20x, přesun traktorové pneumatiky z bodu A-do bodu B, TRX přítahy 20x  a na závěr společný běh do cíle, vše na čas a zároveň štafetově, takže každý člen je důležitý pro zakončení disciplíny.

KDE: Park v Kostelci   (vedle TJ Lokomotiva)

HODNOCENÍ: rozhodčí měří čas 

Více...


FLORBAL

 

16florbalweb2.jpg v přípravě

V ANKETĚ vyhrála disciplína FLORBAL

Disciplína:  FLORBAL

  POPIS:  Družstvo jeden po druhém absolvují florbalový slalom zakončený střelbou na bránu. Celkový počet   pokusů 3 každý člen. Vzdálenost střelby na florbalovou branku cca 3m.

KDE: tartanové hřiště u 5ZŠ Janáčková ul.

HODNOCENÍ: rozhodčí bodují slalom a počet branek

Více...


výsledková listina