přínos a vliv PAKUA

Zpět 

17Fengshui2.jpg

Filosofie Feng-shui rozděluje prostor na 9 částí = PAKUI

Skrze Pakua můžeme ovlivňovat a tím zlepšovat příliv hojnosti, prosperity do našeho života i domova. Princip Feng-shui je vtom, že vše co kolem sebe máte ve hmotě (fyzicky) + nehmotné energie ( myšlenky, stresy, hádky v prostoru kolem i v mysli) = to vše si přitahujeme do živat, říkáme tím nebesům to si přejeme a chceme.

př. v Pakuu partnerských vztahů, máme rok stárý nádherný puget růži, když nás milovaná osoba poprvé pozvla k sobě (nyní k vám) domů....rok uběhl a milovaná osoba né a né udělat krok dál... Nebesům tím sdělujeme, že to chceme jako tenkrát, stejnou zamilovanost, energii, ale zároveň žádná změna, pokrok, posun dál, najednou je ten vztah bez jiskry, jako by usychal či ustrnul v zajetých kolejích..

Přičina: Suchý puget, dáváme vesmíru najevo, že si přejeme přesně takový jako před rokem a navíc uschlý žádná vášeň pokrok, energii a život.. suchý květ je mrtvý květ.. suchý puget v pakuu partnerství = vztah bez života, suchý, ustrnulý, bez péče, hýčkání živé energie lásky a porozumnění ve vztahu..

PAKUA

 
4.9.2.
hojnostdosaženípartnerství
3.5.7.
minulostharmoniebudoucnost
8.1.6.
osobnostcestapomocníci
 vchod do prostoru 
Prostor rozdělujeme na 9 stejných PAKUI = životní oblasti, prostor a vše vněm odráží to, co vté dané oblasti chceme či máme..
PAKUO = životní oblast, kterou můžeme dávat najevo co, v této oblasti života, chceme a skrze ní si přilákat hojnost a prosperitu..
1. PAKUOcesta - nové příležitosti, začátky, nové projekty, múza, nové přátelé, práce, transformace a změna..    
2. PAKUOvztahy - partnerské, přátelské, smlouvy a jednání s klienty a obchodními partnery. Zde se vyvarujte vše suchého př. suché květiny..
3. PAKUOminulost - kořeny, dětství, životní lekce, zde můžeme umístit vše co nechceme aby dále ovlivňovalo současnost a tím i budoucnost..
4. PAKUOhojnost - pakuo hojnosti zde umisťujeme to co chceme přilákat do svého života: zdraví, bohatství, nové partnerství, práci, štěstí atd…
5. PAKUOharmonie - střed prostoru zde můžeme relaxovat, odpočívat, věnovat svému tělu i duši - vhodné i k rodinnému obědu… 
6. PAKUOpomocníci - zde můžeme žádat o pomoc skrze modlitbu a afirmace pro posílení osobnosti, vztahu či rodinného štěstí.. 
7. PAKUObudoucnost - zde by se mělo odrážet vše co si přejete v životě zažít či dosáhnout svých cílu př. Koláž pro dosažení cílů.. 
8. PAKUOosobnost - kde vynikne Já - místo pro osobní koutek, osobní věci, skrze tento prostor můžete posílit své sebevědomí a krásu..
9. PAKUOdosažení - dotáhnutí do konce, uzavření smluv, dovršení do zdárného konce, zde by se měl udržovat pořádek a úhledný prostor..


1. cesta

 

Feng-shui pakuo č. 1 - CESTA

cesta, nové příležitosti, změna, transformace starého, nové myšlenky, impulsy, aktivita, adaptace, posun dál, pokrok, učení se novému, poznání a nové přátelé či vztahy..

Více...


2. partnerství

 

Feng-shui pakuo č. - partnerství

vztah dvou lidí, láska, souznění, péče o vztah, jaký je a jaký ho chceme mít, porozumění, něha, vášeň, sexualita..

vztah jakýkoliv - pracovní, přátelský, dobré obchodní vztahy a dobré obchody, podpora při týmové práci a spojenectví, loajalita, udržování si dobrých vztahů..

Více...


3. minulost

 

Feng-shui pakuo č. 3 - Minulost

minulost, rodinné kořeny (rodiče, prarodiče, karma, pokrevní linie) dětská a školní léta, vzpomínky a nostalgické energie, vše co máme, chceme si to uchovat, nechat, zároveň aby to nezasahovalo do naší přítomnosti čili i do budoucnosti..

Více...


4. hojnost

 

Feng-shui pakuo č.4 - Hojnost

prosperita, příliv bohatství, hojnost zdraví, štestí, využití příležitosti a přeměna v dosahování započaté energie, práce, konkrétní sny, přání a idee, podpora plnění a splnění, hojnost do domu a rodinného krbu ( pro všechny členy v domě, bytě)

Více...


5. harmonie

 

Feng-shui pakuo č. 5 - Harmonie

střed, vyrovnaný Jin / Jang princip domova, členů rodiny, rodinná soudržnost, komunikace a porozumění si, sjednocování povah a překonávání věkových bariér a názorů, být tady a teď, prožívání přítomnosti a děkování za to co máme a to co už jsme v životě dosáhli a máme v domově ( poděkování za zdraví, děti, majetek i vztahy)

Více...


6. pomocníci

 

Fenf-shui pakuo č. 6 - Pomocníci

pomoc nehmotnýcj bytostí, využití konexí či jiných známostí, být ve správný čas na správném místě, věcí mezi nebem a zemí, afirmace a přání, podporění aktivace chii, podpora a zesílení pakua 2,4 a 9, pro dovršení hojnosti..

Více...


7. budoucnost

 

Feng-shui pakuo č. 7 - Budoucnost

dlohodobé cíle a přání, to co příjde, vše co se odráží od součastnosti a udává směr, kam chceme dojít, co chceme zažít, prožít, budoucí rezervy a zadní vrátka.. zvelebit prostor prostřednictvím květin, koláží, barev, amuletů hojnosti a zajištění se, udržení čisté jasné energie..

Více...


8. osobnost

 

Feng shui pakuo č. 8 - Osobnost

Jedinečné já, vlastní prostor, koutek, vhodné pro osobní věci, přání, sebepoznání, užívání si samoty, koníčky a jiné aktivity, osobní růst, poznání se a učení se, vlastní identita a osobní prostor v domácnosti ( př. Knihovna či posilovna, učebna, koupelna)

Více...


9. dosažení

 

Feng-shui pakuo č 9. - Dosažení

dotažení do zdárného konce, dovršení, konečná fáze, tah na branku, uzavření kontraktu, výnosné jednání, úspěšně završené studium, práce, koncentrace na cíl a využití akce k dovršení cílů, využití nabitých shopností, zkušeností a mobilizace síly pro dokončení a dosažení..

Více...