feng-shui

Zpět 

17Fengshu1web.jpg -          feng-shui:

Feng-shuej je staročínská filosofie jak navodit harmonii skrze prostor, 5-ti Elementy, tak aby bez zábran proudila čistá energie chi (či), která je všude kolem nás a její kvalita ovlivňuje nejen prostor kolem nás, ale přímo i Nás. Všechno na planetě Zemi je součástí energie chi (prána)..

Feng-shui dále jen FS má své principy a recepty:

 pro bohatství a hojnost..

 pro Zdraví a regeneraci orgánů skrze čínskou medicínu 5-ti prvků..

 pro Lásku a harmonii

 pro harmonický prostor a jeho vliv na Nás..

 pro hmotu a energii..


přínos a vliv PAKUA

17Fengshui2.jpg

Filosofie Feng-shui rozděluje prostor na 9 částí = PAKUI

Skrze Pakua můžeme ovlivňovat a tím zlepšovat příliv hojnosti, prosperity do našeho života i domova. Princip Feng-shui je vtom, že vše co kolem sebe máte ve hmotě (fyzicky) + nehmotné energie ( myšlenky, stresy, hádky v prostoru kolem i v mysli) = to vše si přitahujeme do živat, říkáme tím nebesům to si přejeme a chceme.

př. v Pakuu partnerských vztahů, máme rok stárý nádherný puget růži, když nás milovaná osoba poprvé pozvla k sobě (nyní k vám) domů....rok uběhl a milovaná osoba né a né udělat krok dál... Nebesům tím sdělujeme, že to chceme jako tenkrát, stejnou zamilovanost, energii, ale zároveň žádná změna, pokrok, posun dál, najednou je ten vztah bez jiskry, jako by usychal či ustrnul v zajetých kolejích..

Přičina: Suchý puget, dáváme vesmíru najevo, že si přejeme přesně takový jako před rokem a navíc uschlý žádná vášeň pokrok, energii a život.. suchý květ je mrtvý květ.. suchý puget v pakuu partnerství = vztah bez života, suchý, ustrnulý, bez péče, hýčkání živé energie lásky a porozumnění ve vztahu..

PAKUA

 
4.9.2.
hojnostdosaženípartnerství
3.5.7.
minulostharmoniebudoucnost
8.1.6.
osobnostcestapomocníci
 vchod do prostoru 
Prostor rozdělujeme na 9 stejných PAKUI = životní oblasti, prostor a vše vněm odráží to, co vté dané oblasti chceme či máme..
PAKUO = životní oblast, kterou můžeme dávat najevo co, v této oblasti života, chceme a skrze ní si přilákat hojnost a prosperitu..
1. PAKUOcesta - nové příležitosti, začátky, nové projekty, múza, nové přátelé, práce, transformace a změna..    
2. PAKUOvztahy - partnerské, přátelské, smlouvy a jednání s klienty a obchodními partnery. Zde se vyvarujte vše suchého př. suché květiny..
3. PAKUOminulost - kořeny, dětství, životní lekce, zde můžeme umístit vše co nechceme aby dále ovlivňovalo současnost a tím i budoucnost..
4. PAKUOhojnost - pakuo hojnosti zde umisťujeme to co chceme přilákat do svého života: zdraví, bohatství, nové partnerství, práci, štěstí atd…
5. PAKUOharmonie - střed prostoru zde můžeme relaxovat, odpočívat, věnovat svému tělu i duši - vhodné i k rodinnému obědu… 
6. PAKUOpomocníci - zde můžeme žádat o pomoc skrze modlitbu a afirmace pro posílení osobnosti, vztahu či rodinného štěstí.. 
7. PAKUObudoucnost - zde by se mělo odrážet vše co si přejete v životě zažít či dosáhnout svých cílu př. Koláž pro dosažení cílů.. 
8. PAKUOosobnost - kde vynikne Já - místo pro osobní koutek, osobní věci, skrze tento prostor můžete posílit své sebevědomí a krásu..
9. PAKUOdosažení - dotáhnutí do konce, uzavření smluv, dovršení do zdárného konce, zde by se měl udržovat pořádek a úhledný prostor..


bohatství a hojnost

Fengshui3.jpg hojnost energie, a bohatství chi, talismany pro aktivaci životní energie chi, vše pro očistu sede a prostorů...


feng-shui hmoty a energie

17fengshui4.jpg