DS - cvičební pozice

Zpět 

AdaflexjogasvickaWEB.jpg DAFLEX SYSTEM pozice při cvičení:

- ve stoje

- v sedě

- v leže

---

 pozice se dělí na:

- s úchopem

- bez úchopu

- cvičení s vlastní vahou

- odporové cvičení

---

dále vhodné pro:

- samostatné cvičení

- cvičení ve dvojicích

- jógové pozice

atd..


výchozí pozice 1

 

10daflexstoj1.jpg Cvičení ve stoje

 

správné nasazení daflexu:

HK jsou provlečeny vnějšími průchody, prostřední je volný. Malíčková hrany dlaní vyvíjí tlak směrem od sebe.

cvik:

Stoj spatný, horní končetiny vzpaženy. Nádech nosem a s výdechem lehce tlačíme do malíkové strany a vytahujeme do výšky. Opakujeme 2–3×.

Více...


pozice 2

 

14daflexstojruka.jpg Cvičení ve stoje

 

Stoj roznožný, jedna dolní končetina zasunuta do koncového oka, druhá končetina přišlápne pletenou část Daflexu k zemi. Horní končetina v upažení a zasunuta do druhého koncového oka bez úchopu přes dlaň. Druhá HK je za zády. S výdechem a s mírným odporem táhneme HK směrem na horu. Po 2–3 opakováních HK a DK vyměníme

Více...


pozice 3

 

15zakladpostoj1.jpg

Cvičení ve stoje

správné nasazení daflexu:

Horní končetiny vloženy do ok s úchopem za fixační uzly. DK jsou v průchodech v postranních průchodech do prostředního průchodu umístíme fixační váleček.

cvik:

Výchozí pozice Stoj spatný. S výdechem HK mírně přitáhneme vzhůru. s nádechem povolíme. Provedeme opět nádech a s výdechem opakujeme 2-3x

Více...


pozice 4

 

7daflexžidle1.jpg

Cvičení pro handicapované nebo sedící cvičence

 

Horní končetiny vloženy do ok bez úchopu, dlaně směřují vzhůru, jedna dolní končetina vložena do Daflexu. S výdechem zvedáme dolní končetinu tahem horních končetin podél těla směrem vzad.

Více...


pozice 5

 

329b923158672ba50199e4858a70477d.gif Cvičební pozice v leže

výchozí pozice leh na zádech. HK jsou proplé, provlečené skrze průchody, dlaně jsou spojené. DK jsou proplé. S výdechem pokrčíme jednu DK v koleni směrem k tělu, provedeme nádech a s dalším výdechem DK opět narovnáme, opakujeme 2-3x a vyměníme DK.

Více...


pozice 6

 

18lehrucepodhlavou1.jpg Cvičení v leže

 

výchozí pozice leh na zádech, HK i DK jsou proplé. HK jsou bez úchopu provležené skrze průchody a spojené v dlani. S výdechem HK pomalu pokrčíme tak, aby dlaně podepřely hlavu a krční páteř. DK se mírně přitáhnou k hlavě díkystále nataženému daflexu. DK by meli být proplé ale uvolněné. Tuto pozici prodýcháme nosem 1min. Tuto pozici neopakujeme časem zvyšujeme výdrž.

Více...


pozice 7

 

16lehroznozeni1.jpg Cvičení v leže

 

Výchozí pozice leh na zádech obě HK i DK jsou proplé. ( zde se daflex nasouvá tak, že oka jsou na DK a průchody na HK) Daflex je proplý takže DK se mouhou příjemně vyvěsit a tím uvolnit svalstvo.  S výdechem DK pomalu roznožíme dlejejich rozsahu. Prodýcháme tuto pozici. S výdechem opět snožíme, položíme DK na podložku, odpočineme a opakujeme 2x

 

Více...